PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe – Crypto Checkout

PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe

Zastanawialiście się czasem, gdzie moglibyście wydać swoje kryptowaluty bez konieczności sprzedawania ich za FIAT? Niektóre giełdy, np. Binance, oferują swoim klientom karty płatnicze pozwalające na dokonywanie płatności z użyciem krypto przechowywanych w osobnym portfelu. PayPal, wiodący procesor płatności online, poszedł o krok dalej i jako jedna z największych firm finansowych uruchomił wsparcie dla wszystkich użytkowników kryptowalut.

Płatności kryptowalutowe od PayPal

Jest jedno ALE. Usługa działa obecnie tylko dla klientów PayPal z USA. Mogą oni korzystać ze swoich kryptowalut w ten sam sposób, jak z karty debetowej podpiętej do konta PayPal. Obsługiwane kryptowaluty to:

  • Bitcoin,
  • Ethereum,
  • Litecoin,
  • Bitcoin Cash.

Już pod koniec roku 2020 PayPal ogłosił, że zamierza wprowadzić taką opcję do swojej oferty i tym samym zamierza zrealizować te zapowiedzi. W wywiadzie dla Reuters, Dan Schulman, CEO PayPala, powiedział:

This is the first time you can seamlessly use cryptocurrencies in the same way as a credit card or a debit card inside your PayPal wallet.

Usługa o nazwie Crypto Checkout polega na kupowaniu, sprzedawaniu i przechowywaniu kryptowalut w portfelu PayPal. Taki ruch ze strony firmy tego pokroju sprawił, że rynek krypto zawrzał, co nie pozostało bez znaczenia dla ceny BTC.

Bitcoin jest teraz wyceniany na ponad 59100 USD. To między innymi tego typu akcje (chociażby decyzja Tesli, że za jej auta będzie można płacić kryptowalutami) wpłynęły na podwojenie ceny kryptowaluty nr 1 w ciągu roku.

PayPal pozwala płacić kryptowalutami

Co ciekawsze, PayPal nie pobiera obecnie żadnej opłaty transakcyjnej za płatności kryptowalutowe.

Zerknijcie jeszcze na rozmowę z Danem Schulmanem z listopada 2020, w której wyjaśnia on, dlaczego PayPal interesuje się kryptowalutami.

Jak myślicie: Kiedy tego typu usługi będą mieli do dyspozycji polscy użytkownicy?

Zastrzeżenia prawne
Serwis KryptoNowosci.pl ani w całości ani w części nie stanowi „Rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Sprawdź informacje na stronie Zastrzeżenia prawne.

Sprawdź też poniższe wpisy

Skomentuj