Blog o kryptowalutach

Jest wiele stron, serwisów i portali na temat kryptowalut i technologii blockchain. Znajdziecie je napisane w wielu językach świata, także po polsku. Więc po co nam kolejny blog o kryptowalutach? Właśnie. Też zadałem sobie to pytanie. Odpowiedź przyszła bardzo szybko…

Krtyptowaluty dla początkujących

Wiele stron o kryptowalutach traktuje o sprawach dosyć skomplikowanych, wpisy wypełnione są fachowym słownictwem, które niewiele wnosi do wiedzy osób zaczynających swoją przygodę z kryptowalutami. Owszem znajdziemy tam też podstawowe informacje, ale giną one gdzieś w gąszczu pozostałych treści. Mi samemu brakowało podstawowej wiedzy podanej ludzkim językiem. Taką znajdowałem przede wszystkich na forach dyskusyjnych, Twitterze czy Telegramie. Pomyślałem więc, że fajnie byłoby mieć to uporządkowane w jednym miejscu. Podzielone na kategorie, opisane słowami kluczowymi, udostępnione innym zainteresowanym.

Ten blog jest takim trochę uporządkowaniem mojej własnej wiedzy. Wiedzy także początkującej i nadal poszerzanej. Mimo że kryptowalutami i technologią blockchain interesuję się od 2015 czy 2016 roku, to nie staram się zostać specjalistą w tym temacie i traktuję to nadal jako wiedzę dodatkową, ciekawostkę, trochę hobby. Takie podejście nie wytwarza jakiegoś napięcia, że muszę być najlepszy, wiedzieć najwięcej i mieć najszersze grono odbiorców. Robię to głównie dla siebie samego, a przy okazji podzielę się wiedzą z Wami.

Blog o kryptowalutach – co tu będzie?

Szczerze mówiąc nie mam konkretnego planu w głowie i nie potrafię z góry określić, jakie tematy z jakich kategorii będę tutaj poruszał. Po części wynika to z tego, że kryptowaluty to temat rozwijający się w zawrotnym tempie i ciężko jest nieraz być na bieżąco ze wszystkim. Z drugiej strony zależy mi na pewnej spontaniczności i poruszaniu tematów, które akurat w danej chwili wydadzą mi się ważne i które mnie osobiście jakoś zainteresowały.

Kategorie wpisów powstają z biegiem czasu, nie ustaliłem ich z góry. Po cichu liczę na to, że po pewnym czasie nie stworzy to pewnego chaosu na stronie. Postaram się, aby do tego nie doszło.

Przy okazji będę trochę rozwijał media społecznościowe powiązane z blogiem i tematem kryptowalut. Znajdziecie mnie na Twitterze i Instagramie.

Słownik kryptowalut

Ważnym elementem strony ma być słowniczek skrótów i haseł powiązanych z kryptowalutami.

Ostatnie wpisy na blogu