Gdzie sprawdzić cenę Bitcoina i innych kryptowalut

Cena Bitcoina (BTC)

Cena Bitcoina (BTC) to hasło, które coraz częściej pada z naszych ust. A na pewno z moich 😉 Wiadomo, teraz jest hype w tym temacie, podobnie jak w grudniu 2017 roku. Jednak różnica jest tutaj taka, że w 2017 roku BTC kosztował 20000 dolarów, a w tym roku utrzymuje się na poziomie ponad 50000 dolarów! Tak, 1 BTC kosztuje prawie tyle, co niewielkie mieszkanie w mniejszym mieście lub średniej klasy nowy samochód. Ciekawostka: gdy jakaś kryptowaluta osiąga cenę najwyższą w historii, to określa się to mianem ATH, czyli All Time High.

Jeżeli interesujesz się trochę tematem kryptowalut, to zapewne znasz strony, które za chwilę przedstawię. Jeżeli nie, to miło mi, jeżeli skorzystasz z tych informacji i będą one dla Ciebie czymś nowym.

Gdzie mogę sprawdzić cenę Bitcoina i innych kryptowalut?

Podam listę 4 stron, które podają aktualne ceny dostępnych obecnie kryptowalut i tokenów. Są w kolejności, w której ja z nich korzystam. Uważam, że wszystkie z nich świetnie dają sobie radę i prezentują wyczerpujące, dokłądne i aktualne informacje, więc pozostanie Wam wybrać tę, która przemówi swoim wyglądem, funkcjonalnością, dodatkowymi opcjami.

COINMARKETCAP

Ze strony CoinMarketCap korzystam najdłużej, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Poza tym jako średnio zaawansowany znawca kryptowalut nie używam żadnych dodatkowych opcji, wystarczą mi podstawowe wykresy i niektóre dane historyczne. Strona wystepuje w kilku wersjach językowych, także w polskiej, co może być bardzo pomocne. Strona powstała w 2013 roku, więc już niedługo będzie świętowała 10-lecie swojego istnienia. W zakładkach na stronie głównej znajdziecie oczywiście ceny kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, inforacje o DeFi i tzw. NFT. Te pojęcia postaram się wytłumaczyć w innym wpisie, bo do niedawna też były dla mnie czymś nowym, teraz skupmy się na stronach z cenami krypto.

CoinMarketCap is the world’s most-referenced price-tracking website for cryptoassets in the rapidly growing cryptocurrency space. Its mission is to make crypto discoverable and efficient globally by empowering retail users with unbiased, high quality and accurate information for drawing their own informed conclusions.

COINPAPRIKA

Stronę Coinpaprika poznałem jako drugą i muszę przyznać, że od razu przypadła mi do gustu. Jest stosunkowo nowa, bo powstała w 2018 roku, ale regularnie zyskuje nowych użytkowników i poprawia statystyki odwiedzin. Znajdziecie na niej oczywiście aktualne ceny kryptowalut, informacje o DeFi, ICO i wszelakich tokenach. Też jest dostępna w języku polskim.

Coinpaprika research platform was founded in April 2018. Our mission is to provide comprehensive, reliable, transparent and objective access to information about crypto projects from all around the world.

COINGECKO

Z niej korzystam od święta, co nie oznacza, że jest gorsza od wcześniej wymienionych. Prezntuje naprawdę dużo ciekawych informacji i jest dostępna w języku polskim. Strona powstała w 2014 roku.

CoinGecko zapewnia podstawową analizę rynku kryptowalut. Oprócz śledzenia cen, wolumenu i kapitalizacji rynkowej, CoinGecko śledzi również podstawowe dane, takie jak rozwój społeczności, rozwój kodu open-source, najważniejsze wydarzenia i wskaźniki w łańcuchu danych.

LIVECOINWATCH

Tę stronę podaję jako ostatnią, gdyż nie ma interfejsu w języku polskim, co dla niektórych może się okazać przeszkodą. Jednak ma przejrzysty interfejs i na bieżąco prezentuje ceny kryptowalut i ma ciekawą zakładkę prezentującą kryptowaluty i tokeny, które zyskują na popularności, które na niej tracą, które są nowe itp. Warto sprawdzić, aby być na bieżąco.

Strona powstała w 2017 roku.

Complete cryptocurrency market coverage with live coin prices, charts and crypto market cap.

Potraktujcie moje typy jako propozycje, nie są jedyne dostępne opcje na sprawdzenie cen kryptowalut. Pamiętajcie, że giełdy krypto, z których korzystacie albo zamierzacie korzystać, będą miały zapewne trochę inne ceny. Wspomniane strony podają wartości uśrednione. A znaczenie ma przecież to, czy handlujecie w PLN, USD czy EUR. A może tylko za pomocąBTC, ETH czy innych.

Zastrzeżenia prawne
Serwis KryptoNowosci.pl ani w całości ani w części nie stanowi „Rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Sprawdź informacje na stronie Zastrzeżenia prawne.

Sprawdź też poniższe wpisy

Komentarze (2)

[…] dużych graczy nie pozostają bez znaczenia np. dla ceny Bitcoina. Z reguły tak duże transakcje powodują spore wzrosty i wpływają pozytywnie […]

Skomentuj