5 największych firm i instytucji, które zainwestowały w Bitcoina

5 największych firm i instytucji, które zainwestowały w Bitcona

Bitcoin już dawno przestał być domeną geeków i zwolenników wolnych pieniędzy, anonimowości i uniezależnienia od pieniądza w postaci gotówki. Już od dłuższego czasu interesują się nim (i innymi kryptowalutami) duże spółki, instytucje i fundusze inwestycyjne. Przyjrzyjmy się, które z nich posiadają obecnie najwięcej środków ulokowanych w kryptowalutach.

Inwestycje dużych graczy nie pozostają bez znaczenia np. dla ceny Bitcoina. Z reguły tak duże transakcje powodują spore wzrosty i wpływają pozytywnie na adopcję wśród społeczeństwa. O takich ruchach mówią media, pisze prasa i portale internetowe. Ludzie widząc, że Bitcoinem interesują się poważne firmy, a nie tylko prywatni inwestorzy. Zaczynają wtedy zgłębiać temat i nieraz sami postanawiają zainwestować. A to z kolei znowu wpływa pozytywnie na cenę Bitcoina i koło się zamyka.

Które firmy kupiły Bitcoina?

W tym wpisie przyjrzymy się firmom kupującym Bitcoin w imieniu swoich inwestorów (fundusze inwestycyjne), ale także tym, które traktują tę kryptowalutę jako aktywa rezerwowe. Tesla, MicroStrategy, GrayScale, CoinShares, Galaxy Digital Holdings.

5 największych inwestycji w kryptowaluty

MicroStrategy

MicroStrategy jest jedną z największych platform do różnych analiz biznesowych, tworzy oprogramowanie oraz usługi w chmurze, a Bitcoin jest dla niej obecnie głównym aktywem rezerwowym. Wg oficjalnych informacji MicroStrategy posiada teraz ponad 71000 BTC, a to oznacza ok. 3 miliardów dolarów.

Tesla

Teslę zapewne znacie – to producent samochodów elektrycznych. Zakup Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów popchnął Bitcoina do nowego ATH. Kwota ta jest naprawdę duża, gdyż stanowi blisko 8% całej gotówki, jaką posiada Tesla.

Tak na marginesie: poniżej aktualny wykres akcji Tesla

Galaxy Digital Holdings

Galaxy Digital Holdings to firma  działająca w branży szeroko pojętych usług finansowych i zarządzania inwestycjami. Działa w obszarach kryptowalut, aktywów cyfrowych oraz technologii blockchain.  Według publicznych informacji Galaxy Digital Holdings posiada trochę ponad 16400 BTC o łącznej wartości ok. 925 milionów dolarów.

Grayscale Investments

O Grayscale Investments jest ostatnio bardzo głośno w świecie kryptowalut. Ich portfel Bitcoin jest niemiłosiernie spuchnięty i zawiera kryptowaluty o łącznej wartości ponad 45 miliardów dolarów. Środkami zarządza Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Co moim zdaniem bardzo ważne, GBTC posiada tym samym ok. 3% całkowitej podaży Bitcoina. Takie grube ryby niekonieczne dobrze mogą wpływać na rynek BTC, gdyż ich środki i ich ruch, np. celem zrzucenia na rynek, mogą powodować duże wahania cenowe.

CoinShares

Firma CoinShares postrzegana jest jako pionier inwestycji w kryptowaluty i jest kolejną spółką , która posiada w swoim portfolio niemałe aktywa Bitcoin. Ich aktywa są warte ponad 3,4 miliarda dolarów.

Wielu analityków rynkowych jest zdania, że coraz więcej firm, funduszy i spółek będzie wprowadzało Bitcoin i inne kryptowaluty do swojego portfolio aktywów. Co to może oznaczać dla rynku? Wzrosty, nowe możliwości zastosowania kryptowalut w życiu codziennym, zwiększenie zaufania w stosunku do kryptowalut, większa świadomość społeczna. Oczywiście może to mieć także negatywne skutki. Im większe będą aktywa w pojedynczych portfelach, tym większy wpływ na cały rynek mogą mieć te właśnie grube ryby. Wyobraźcie sobie sytuacje, gdyby któraś z firm chciała nagle sprzedać Bitcoina o wartości np. 10 miliardów dolarów.

A wtedy ⬇️⬇️⬇️

Bitcoin Rollercoaster

Zastrzeżenia prawne
Serwis KryptoNowosci.pl ani w całości ani w części nie stanowi „Rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Sprawdź informacje na stronie Zastrzeżenia prawne.

Sprawdź też poniższe wpisy

Skomentuj