Platforma CEEK – wirtualna rzeczywistość dla każdego?

CEEK metaverse

Chciałbym dzisiaj przyjrzeć się bliżej platformie CEEK, której założycielka – Mary Spio – ma na celu udostępnienie wirtualnej rzeczywistości wszystkim zainteresowanym. Platformę CEEK założyła w 2015 roku i od tego czasu transmituje wirtualne wydarzenia w metaverse.

Jak działa CEEK?

CEEK ma z założenia dać możliwość uczestniczenia w różnych wydarzeniach, np. koncertach wszystkim, którzy mają na to ochotę. Limit miejsc nie ma tutaj racji bytu, wystarczy dostęp do sprzętu VR i komputera z dostępem do internetu. CEEK jest platformą do strumieniowego przesyłania wirtualnych wydarzeń. Obecnie skupia się na dystrybucji koncertów, ale zakres jej działalności poszerza się z czasem i obejmuje np. sport. Przesyłane treści dostępne są na różnych platformach i urządzeniach, także mobilnych, a twórcy mają możliwość łączenia się ze swoimi fanami za pomocą chociażby NFT. A to wszystko odbywa się z uzyciem technologii blockchain. CEEK możemy porównać niejako do znanego nam VOD, ale w o wiele bogatszej postaci.

Partnerzy CEEK

Partnerami platformy są największe firmy z branży rozrywkowej (Universal Music), inni giganci (Apple, T-Mobile), a także drużyna koszykarska Orlando Magic.

Jakie treści są dostępne na platformie?

Po odwiedzeniu strony CEEK zauważymy, że jest ona niezwykle bogata w treści. Znajdziemy tam transmisje m.in. następujących twórców: Rihanna, Lady Gaga, Shakira, Miley Cyrus, James Brown, Jennifer Lopez, Chris Brown, Pink, Kanye West, Alicia Keys, Mariah Carey, Bon Jovi i inni.

Token CEEK Smart VR – gdzie kupić?

Tokeny CEEK można obecnie kupić na giełdach zdecentralizowanych (DEX), np.: PancakeSwap, ApeSwap czy Uniswap, a także na scentralizowanych (CEX), np.: Gate.io, Hotbit, MEXC czy Huobi. Na tej ostatniej trading będzie możliwy od 08.04.2022.

Moim zdaniem warto jest mieć ten projekt na oku, osobiście będę go śledził, gdyż uważam, że rynek metaverse ma nam jeszcze wiele do zaoferowania.

Inspiracją do napisania powyższego artykułu był wywiad z Mary Spio zamieszczony na stronach Microsoft, a także Whitepaper projektu, z którym możecie zapoznać się poniżej.

CEEK Smart VR Token – cena

CEEK Whitepaper pdf

CEEK White Paper V4

4.8/5 - (Ocen: 12)
Zastrzeżenia prawne
Serwis KryptoNowosci.pl ani w całości ani w części nie stanowi „Rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Sprawdź informacje na stronie Zastrzeżenia prawne.

Sprawdź też poniższe wpisy

Komentarze (1)

Skomentuj